(0216) 390 1631

Email / Destek

Wax Ribon

Wax Ribon

4.7 puan 587 oy üzerinden

Ürün Açıklaması

Wax ribon yada orjinal adıyla (wax ribbon) termal transfer baskı yönteminin temelini oluşturan materyallerden biridir. Kodmark Etiket, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmalar yapmakta, bu kapsamda çok yüksek seviyede ribon stoku tutmaktadır. Stoklarımızdaki ribonları hem yurtiçine sevkiyat hem de Avrupanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktayız. Stok gücümüz en iyi fiyatı sizlere sunmamızda kuşkusuz en büyük yardımcımızdır.

Genelde kağıt bazlı kuşe etiket ve vellum etiketlerde wax ribon tercih sebebidir. Ribon fiyatlarında belirleyici unsur baskı hızı ve dayanıklılığa bağlı olarak değişmektedir. Wax ribon raf ömrü olarak uzun süre baskılarınız etiket üzerinde kalmasını sağlayan ve en ucuz maliyetli olanıdır. Fakat çok fazla sürtünme dayanıklılığı yada su veya kimyevi dayanıklılık beklememek gerekir. Film bazlı pp opak, pp mat veya pe opak gibi etiketlerde yine wax ribonla çıktı alınabilir fakat alkol bazlı temizleyicilere dayanıklı değildir.

kodmark.com olarak amacımız dünyanın önde gelen ribon üreticilerinin ürünlerini Türkiye ve Dünya pazarına sunarak ihtiyaca yönelik en uygun ürünü tespit ve tedarik etmenizde size yardımcı olmaktır. Bu üreticilerin wax ribon modellerine örnek vermek gerekirse; Armor AWR 1, Armor AWR 8, Armor AWR 470, Armor AWX FH sayabiliriz. ITW B220, DNP Sony TR4055, DNP TR4085, IIMAK GP725, IIMAK SW200, IIMAK DC100, DYNIC S2 vb.

Wax ribonları flat baskı yapabilen tüm barkod yazıcılarda kullanabilirsiniz. Bu yazıcı markalarına örnek olarak. Zebra, Argox, Toshiba, Sato, Godex, TSC, Honeywell, Datamax

Ribonlar termal yazıcı kafa vasıtası ile yazı ve grafiklerin etiket veya kağıt üzerine aktarılmasını sağlar. Bu teknolojiyi günümüzde barkod etiket yazıcılar, mobil yazıcılar, fotoğraf yazıcılar, faks makineleri ve tıbbi görüntüleme cihazlarının çıktı üniteleri yani ultrason gibi cihazlarda hala aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Wax ribon satışı yapan firmamızda her ölçüde ve her yazıcıya uyumlu ribon bulabilirsiniz.